Książki dla miłośników dark fantasy

Dark fantasy to gatunek, który ma kilka cech charakterystycznych. Niektórzy mówią, że tematyka takich książek jest nieco skomplikowana. Nie jest to prawda, bowiem wystarczy tylko dobrze wczytać się w poszczególną fabułę książek. Tak jest również w przypadku serii jaką stworzył Steven Erikson. Jego Malazańska księga poległych z www.taniaksiazka.pl to prawdziwy majstersztyk, jak to mówi wiele osób. Trzeba przyznać, że każdy fan tego gatunku ma tu co czytać. Rozpoczyna się już z wielką pompą i przez 10 tomów akcja na moment nie zwalnia. Od pierwszego tomu mamy do czynienia z wielką mnogością bohaterów. Chociaż zaczyna się całkiem niewinnie. Można powiedzieć tak: był sobie chłopiec, który miał wielkie marzenia. Bardzo chciał je spełnić. Co z tego wyszło? Tego przekonać się można dzięki poszczególnym książkom, jakie znaleźć można w całym cyklu powieści.

“Wspomnienie lodu”

To trzeci tom należący do całej serii. Czytelnicy mogą być uradowani tym, że będzie można tu spotkać bohaterów z jakimi miało się do czynienia w części pierwszej “Ogrodach Księżyca”. Pannioński jasnowidz chce przejąć władzę nad nowo powstającym imperium, które na pewno nie będzie sielską i spokojną krainą. Po Imperium Malazańskim czas na coś gorszego, co sprawi, że na nowo będzie trzeba zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Fanatycy jasnowidza stanowią coraz liczniejszą grupę i są oni w stanie sprzeciwić się wszystkim osobom, które nie chcą poddać się ich woli. Kolejne krwawe walki wiszą w powietrzu. Zastęp Dujeka Jednorękiego, Caladan Brood, Anomander Rake oraz Rhivijczycy z równin doskonale wiedzą, że wiele ich różni. Jeżeli chcą pokonać jasnowidza, to będą musieli znaleźć sposób na to, aby pokonać dzielące ich różnice. W przeciwnym razie mogą być pewni, że zagłada jest bliska, a straszliwe imperium, Pannion Domin już wkrótce przejmie całkowitą władzę.

“Dom Łańcuchów”


Sznur straszliwych psów uległ zagładzie. To było kilka lat temu i od tej pory wszystko uległo zmianie. Chociażby to, że Tavore, siostra Ganoesa Parana udała się do ostatniej malazańskiej placówki w Siedmiu Miastach. Kobieta nie ma doświadczenia, ale to nie jest teraz ważne. Musi ona zrobić wszystko, aby przygotować solidną armię do tego, aby ta była w stanie stanąć do walki. Może uda się to dzięki temu, że na nowo zbierze ona w grupę ludzi legendarnego Coltaine’a. Dowódca malazańskiej Siódmej Armii nie żyje, ale są jeszcze ludzie, którzy jeszcze pod nim służyli. Czy i tym razem będą oni chcieli stanąć do walki?