Książki dark fantasy

Książki, które zaliczane są do serii dark fantasy są dobre. Przy czym nie każdy jest ich fanem, ponieważ jest to specyficzna odmiana tego gatunku. Jeżeli ktoś lubi taki gatunek, to koniecznie powinien zapoznać się z serią “Malazańska księga poległych” Stevena Eriksona, która już od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Może daleko całej serii do słynnej “Diuny” Herberta, czy też “Wiedźmina” Sapkowskiego, ale wielu sympatyków fantasy twierdzi, że lektura tych książek jest obowiązkowa. Tak, można tu oczekiwać, że nikt na nudę nie będzie narzekał. Do przeczytania jest dziesięć tomów, a od części trzeciej całość podzielona jest na dwa. Jak więc widać jest tu wiele książek, które pozwalają nam się zapoznać z niezwykłymi bohaterami.

“Ogrody Księżyca”

Steven Erikson stworzył świat, gdzie naprawdę dużo się dzieje. Gdzie mamy do czynienia ze zwykłymi ludźmi śmiertelnymi, jak również z bogami, którzy zstępują na ziemię. Po zejściu na ziemię również i boskie istoty stają się osobnikami śmiertelnymi. Nie zabraknie tu fantastycznych elementów, jak chociażby magowie, którzy władają niesamowitymi umiejętnościami. To nie wszystko, ale zacznijmy wpierw od tego, że armia cesarzowej Lassen dąży do tego, aby zagrabić jak największą ilość ziem. Ich głównym celem staje się Darudżystan – dla wielu osób prawdziwa perełka w koronie. Nic więc dziwnego, że i sama cesarzowa pragnie tych terenów. Kobieta swoją wiarę pokłada w legendarnych Imperialnych Podpalaczach Mostów. Sława tej jednostki specjalnej jest duża. Tylko, że od początku jej powstania zmieniło się bardzo dużo. Dowodzi nimi sierżant Sójeczka. Tylko, czy jego dzielni wojowie będą w stanie zmierzyć się z siłami, jakie będą strzegły Darudżystanu? Cesarzowa Lassem jeszcze nie wie z jakimi siłami przyjdzie jej się zmierzyć.

“Bramy Domy Umarłych”

Nie ma co zaprzeczać, ale we wszystkich książkach, jakie należą do tej serii trup ściele się gęsto. Doświadczyła tego cesarzowa, której armia przegrała bitwę o legendarne miasto. Imperium Malezańskie stoi o krok od konfliktu wewnętrznego. To nie wszystko, bowiem szykuje się Tornado Apokalipsy. Jest to już od dawna zapowiedziane powstanie przeciwko cesarzowej i jej rządom, które już ludziom dały się bardzo mocno we znaki. Czy powstanie się powiedzie? To nie jedyny konflikt, jaki to szykuje się w tej książce. Oto zmiennokształtni i bogowie – co też szykuje się pomiędzy nimi? Jedno jest pewne. Steven Erikson zadbał o to, aby akcja ani na moment nie zwolniła.